Zimní čaj

Nápoje | Leden 24, 2016 | By

Zimní pohádka

Zimní pohádka

Zimní čaj se zázvorem
Tento čaj vás opravdu v zimních měsících zahřeje. Navíc je je plný vitamínů. Když se řekne lék na chřipku, pak určitě zázvor. Nejlepší a nejaromatičtější je právě čerstvý zázvor. Menší a světlejší oddenky jsou jemnější a šťavňatější. Zázvor má antibakteriální a protizánětlivé účinky, snižuje cholesterol, stimuluje krevní oběh. Není ale vhodný pro děti a těhotné. Citron je zase přírodní zásobárnou vitaminu C a čaji dodává svěží chuť. Pomeranče obsahují mnoho vitamínů A,B a C a jsou bohaté také na vápník a hořčík. Skořice je dalším pomocníkem při boji proti nachlazení a dokáže mírnit i kašel. Jen u ní neplatí čím více, tím lépe. Pokud použijete mletou skořici, neměla by denní dávka překročit jednu lžičku. Skořice má také schopnost zahřát tělo. Trpíte-li na studené ruce a nohy, neváhejte si trochu skořice přidat do čaje. Všechny popsané ingredience společně s medem jsou považovány za nejvhodnější přírodní prevenci při chřipce a nachlazení nebo třeba angíně.
Napsat hodnocení
Tisk
Čas na přípravu
10 min
Čas na přípravu
10 min
Ingredience
  1. 1 l vody
  2. 1 chemicky neošetřený citron a pomeranč
  3. 1 - 2 lžíce medu
  4. 1 svitek celé skořice
  5. 1 lžička strouhané pomerančové kůry z chemicky neošetřeného pomeranče
  6. 3 cm zázvoru
  7. 1 sáček černého čaje
Instrukce
  1. Uvařte si 1 l vody na čaj. Vložte 1 sáček černého čaje a nechte louhovat jen 1 minut. Nechte chvíli zchladnout. Následující ingredience nedávejte přímo do vařící vody, abyste se nepřipravili o vitamíny.
  2. Přidejte vymačkanou šťávu z citronu a pomeranče, nakolečka nakrájený zázvor, nastrouhanou kůru z pomeranče, svitek skořice a nakonec oslaďte medem.
Poznámky
  1. Takto připravený nápoj se dá pít celý den.
Kitchen Table http://www.food-4jazz.cz/
DSC_9800 DSC_9799

Zimní čaj

Zimní čaj

DSC_9803

Zimní čaj se zázvorem

Zimní čaj se zázvorem

Comments

Be the first to comment.

Leave a Comment

You can use these HTML tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>