Levandulová zmrzlina

Levandulová zmrzlina

Levandulová zmrzlina

Levandulová zmrzlina
Porce 8
Jak už jsem jednou psala, na zmrzliny je přebornice moje mamka. Rozhodla jsem se vám její kulinářské umění zprostředkovat v sekci Zmrzlina. Předem upozorňuji, jestli vás výroba zmrzlin okouzlila, tak určitě pořiďte kvalitní zmrzlinovač. Usnadní vám v mnohém čas i práci.
Napsat hodnocení
Tisk
Čas na přípravu
2 hr
Doba vaření
30 min
Celkový čas
2 hr 30 min
Čas na přípravu
2 hr
Doba vaření
30 min
Celkový čas
2 hr 30 min
Ingredience
 1. 250 ml plnotučného mléka
 2. 150 g cukru
 3. špetka soli
 4. 2 lžíce levandulových květů
 5. 500 ml smetany ke šlehání
 6. 5 žloutků
 7. Pokud nevíte, co se zbylými bílky, tak já si po 4 zamrazuji a pak používám ve skvělém receptu na Meringue (Pavlova nebo chcete-li Pusinka) viz. odkaz níže.
Instrukce
 1. Mléko s levandulovými květy ohřejte v kastrůlku při mírném varu. Jakmile se začne vařit a pára stoupá, odstavte z plamene. Nechte 30 minut pod pokličkou odpočinout, abyste nepřišli o to skvělé aroma.
 2. Zceďte levanduli, mléko znovu zahřejte, přidejte cukr a špetku soli. Míchejte dokud se vše nerozpustí.
 3. Ve vedlejším kastrůlku si připravte 5 žloutků a zvolna do nich přilejte levandulové mléko. Vraťte na plotnu a míchejte, dokud směs nezačne houstnout. Směs udržujte jen při teplotě do 85 °C. Poté nechte zchladnout, směs přelijte znovu přes cedník a vlijte studenou smetanu. Ve směsi nesmí být žádné hrudky, pucky apod. Takto připravenou směs dejte ještě na 24 hodin do lednice, aby měly všechny chutě a aroma čas se prolnout. Poté vlijte do zmrlinovače a postupujte dle návodu.
Poznámky
 1. Pokud jste milovníky domácí zmrzliny, skvělé tipy najdete na www.blog.trikopecky.cz, který se na výrobu zmrzlin specializuje.
Převzato z www.blog.trikopecky.cz
Převzato z www.blog.trikopecky.cz
Kitchen Table http://www.food-4jazz.cz/
DSC_1206 DSC_1204 DSC_1203 DSC_1196 DSC_1193

Levandulová zmrzlina

Levandulová zmrzlina

DSC_1205 DSC_1197

Comments

Be the first to comment.

Leave a Comment

You can use these HTML tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>