Tuňáková pomazánka

Pomazánky | Březen 20, 2016 | By

Tuňáková pomazánka

Tuňáková pomazánka

Tuňáková pomazánka
Obecně platí, že co je čerstvé, je zároveň lepší. Čerstvý tuňák je čerstvý tuňák, ale hodnoty konzervované varianty se liší jen nepatrně, pokud si dáte záležet na výběru u spolehlivé značky. Výhodou může být i pro ty, kteří počítají kalorie, neboť tuňák v konzervě je upravovaný vařením např. v páře a při tomto procesu ztrácí značnou část tuku. Doporučuji spíše konzervy ve vlastní šťávě. Svůj kvalitní olej si do něj můžete přilít vždycky. Vybírejte konzervy, na kterých je uvedený konkrétní rod tuňáka a to Thunnus nebo Katsuwonus. Pravými tuňáky se výrobci jistě rádi pochlubí.
Napsat hodnocení
Tisk
Čas na přípravu
10 min
Celkový čas
10 min
Čas na přípravu
10 min
Celkový čas
10 min
Ingredience
  1. 140 g tuňáka ve vlastní šťávě
  2. 1 zakysaná smetana jihočeská (200 g)
  3. 1 Lučina nebo Philadelphia (125 g)
  4. 1 jarní cibulka
  5. šťáva z 1/2 citronu
  6. sůl, pepř
Instrukce
  1. Tuňáka sceďte. Smíchejte nejdříve zakysanou smetanu a sýr, přidejte najemno nasekanou jarní cibulku, osolte, opepřete. Lehce vmíchejte tuňáka, kterého jste rozmíchali vidličkou. Nechte klidně i větší kousky, ať vám nevznikne kaše. Podle chuti přidejte citronovou šťávu.
Kitchen Table http://www.food-4jazz.cz/
DSC_0301 DSC_0303 DSC_0302 DSC_0304

Comments

Be the first to comment.

Leave a Comment

You can use these HTML tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>