Domácí kynuté housky

Pečení | Duben 5, 2016 | By

Domácí kynuté housky

Domácí kynuté housky

Domácí kynuté housky
Porce 12
Tak po těhle houstičkách se u vás jen zapráší. Nejlepší jsou ještě teplé. Jestli je chcete udělat k snídani, tak to si budete muset přivstat. Doba kynutí je hodina a půl!!
Napsat hodnocení
Tisk
Čas na přípravu
2 hr
Doba vaření
30 min
Celkový čas
2 hr 30 min
Čas na přípravu
2 hr
Doba vaření
30 min
Celkový čas
2 hr 30 min
Ingredience
 1. 500 g hladké mouky plus na posypání válu
 2. 20 g čerstvého droždí (půlka kostky)
 3. 1 lžička cukru
 4. 200 ml mléka (plus 2-3 lžíce navíc na potření)
 5. 3 vrchovaté lžíce bílého jogurtu
 6. 3 lžíce sádla, změklého
 7. 1 lžička soli
 8. 1 bílek
 9. hrubá sůl nebo mák na posypání
Instrukce
 1. Zadělejte těsto. Prosejte mouku do mísy, uprostřed si udělejte důlek. Nadrobte do něj droždí, posypte cukrem a zalijte trochou vlažného mléka.
 2. Až vzejde kvásek, přidejte jogurt, sádlo, sůl a zbylé mléko. Vypracujte pružné těsto. Nechte minimálně hodinu kynout, dokud nezdvojnásobí svůj objem.
 3. Vykynuté těsto vyklopte na pomoučený vál. Znovu ho rukama důkladně prohněťte. Udělejte si z těsta velký váleček a postupně utrhávejte kousky. Z kousků válejte válečky. Nejlépe to jde mezi dlaněmi a pleťte housky ze tří, jako cop. Pokud budete dělat velikost banketek, pak vám těsto vystačí asi na 12 - 15 mini houstiček.
 4. Houstičky si pokládejte na plech vyložený pečícím papírem. Nechte znovu vykynout asi 20 minut. Plech si zakryjte potravinovou fólií. Kynutí se zrychlí a houstičky neoschnou.
 5. Předehřejte troubu na 180°C. Postavte do ní hrnek s vodou tak, aby se housky pekly ve vhkém prostředí ( skoro jako v páře). Nakynuté housky potřete směsí bílku s trochou mléka. Posypte hrubou solí nebo mákem.
 6. Pečte do zlatova cca 30 minut.
Poznámky
 1. TIP: Těsto je lepší při kynutí přikrývat fólií, protože pod ní neoschne, zapaří se a bude vláčnější. Nezapomeňte ho také trochu poprášit moukou, aby se na něj, až vykyne, fólie nepřilepila.
 2. Housky můžete také nechat kynout v troubě vyhřáté na 35°C, do které zároveň postavte hrnek s vodou.
Kitchen Table http://www.food-4jazz.cz/
DSC_0456

Domácí kynuté housky

Domácí kynuté housky

DSC_0458

Comments

 1. Losová pomazánka | Kitchen Table - […] Publikoval Jazz Queen Kitchen Table http://www.food-4jazz.cz/ recept na domácí kynuté housky zde […]

Leave a Comment

You can use these HTML tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>