Exotické smoothie s mladým kokosem

Nápoje, Smoothie | Červen 12, 2016 | By

Exotické smoothie s mladým kokosem

Exotické smoothie s mladým kokosem

Exotické smoothie s mladým kokosem
Porce 2
Určitě jste si před začátkem léta všimli, že se v obchodech začali objevovat mladé kokosy. Tyto kokosy jsou opředeny až tajemnými legendami. V Indii říkají kokosové palmě "strom života" a od toho se zřejmě odvíjí rčení, že v kokosu je schován "elixír mládí". Nechte se tedy inspirovat chutí mladého kokosu. Voda v něm obsažená hydratuje, léčí, posiluje imunitu, omlazuje pleť a zpomaluje stárnutí. Investice do jednoho mladého kokosu není sice malá, ale určitě se vám vyplatí. Já osobně chuť blahodárné kokosové vody miluji a nevynechám přiležitost si jí v tropických destinacích vždy dát. Mladý kokos se dá zpracovat kompletně od vody po kokos. Nejjednodušší je udělat si chutné letní smoothie. Budete potřebovat předem vychlazený mladý kokos a hodně ostrý nůž, pokud tedy nejste vlastníky speciálního"kokovrtu". Já ještě používám sekáček na maso, abych silnou kokosovou skořápku prorazila a pak už jen pár brček.
Napsat hodnocení
Tisk
Čas na přípravu
10 min
Celkový čas
10 min
Čas na přípravu
10 min
Celkový čas
10 min
Ingredience
  1. 1 mladý kokosový ořech (kokosová voda a kokos)
  2. 1/2 papáji
  3. 1 banán
  4. hrst ledu
  5. datle Medjool k doslazení
Instrukce
  1. Ořezejte měkký povrch kokosu až na tvrdou slupku ořechu. Vemte sekáček na maso nebo led a vysekněte v něm díru. Kokosovou vodu nalijte do mixéru (nejlépe Vitamix apod., který umí rozdrtit i kostky ledu). Vydlabejte kokos a přidejte nakrájenou polovinu papáji, celý banán a hrst ledu.
  2. Mixujte do hladka. Podle potřeby doslaďte např. 1 datlí Medjool.
Poznámky
  1. Takto připravené smoothie plně nahradí plnohodnotnou snídani a doplní vám ionty, vitamíny, minerály, elektrolyty a antioxidanty. Nejlepší je tuto "krevní plazmu" konzumovat ráno, protože ovoce je plné cukru.
  2. Možná jste si všimli, že datle Medjool jsou hitem mezi sportovci, kteří je jedí během sportovních výkonů, aby jim dodaly rychlou energii.
Kitchen Table http://www.food-4jazz.cz/
DSC_0949 DSC_0947 DSC_0946 DSC_0944

Exotické smoothie s mladým kokosem

Exotické smoothie s mladým kokosem

Comments

Be the first to comment.

Leave a Comment

You can use these HTML tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>