Kokosová panna cotta

Pečení | Březen 13, 2016 | By

Kokosová panna cotta

Kokosová panna cotta

Kokosová panna cotta
Porce 15
Určitě jste už ochutnali klasický italský dezet panna cotta, což v překladu znamená "vařená smetana". Toto je variace na tento známý recept. Určitě vás překvapí svojí jemností a rafinovanou chutí kokosového mléka. Tento recept patří do kategorie velmi snadné a rychlé.
Napsat hodnocení
Tisk
Čas na přípravu
10 min
Čas na přípravu
10 min
Ingredience
  1. 600 ml smetany ke šlehání (nejlépe Jihočeská smetana)
  2. 400 ml kokosového mléka (1 plechovka)
  3. 6 lžic krupicového cukru
  4. 6 plátků želatiny Dr. Oetker
Instrukce
  1. Tento recept vyžaduje váš neustálý dozor při přípravě. Želatinu rozpusťte ve vodě dle návodu výrobce. Do hrnce si nalijte smetanu, kokosové mléko a cukr. Zahřejte, aby se rozpustil cukru. Teplota by ovšem neměla přesáhnout 80°C. Stále míchejte metličkou, směs se nesmí přichytit. Do této směsi vmíchejte vyždímanou želatinu. Nechte mírně zchladnout a rozdělte buď do malých mističek, skleniček nebo můžete nalít do formy na biskupský chlebíček a pak nakrájet na plátky. Nechte zchladnout minimálně 6 hodin, nejlépe přes noc v chladničce.
  2. Podávejte ozdobené plátky kokosu, které jste namočili v hořké čokoládě.
Poznámky
  1. Výhodou je, že tento dezert můžete připravit několik hodin předtím, než jej budete podávat. Prostě ideální sladká tečka. Základní smetanový recept se dá různě obměňovat, tak se těšte na další z mých oblíbených variací.
Kitchen Table http://www.food-4jazz.cz/
DSC_0177 DSC_0179 DSC_0183 DSC_0180

Comments

Be the first to comment.

Leave a Comment

You can use these HTML tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>