Kynuté buchty podle babičky

Kynuté buchty podle babičky

Kynuté buchty podle babičky

Kynuté buchty podle babičky
Porce 24
Tohle je další z receptů, které má ve svém repertoáru naše babička a protože je široko daleko vyhlášená svým kuchařským uměním, tak vás určitě potěší tato česká klasika - kynuté buchty.
Napsat hodnocení
Tisk
Čas na přípravu
1 hr
Doba vaření
30 min
Celkový čas
1 hr 30 min
Čas na přípravu
1 hr
Doba vaření
30 min
Celkový čas
1 hr 30 min
Ingredience
 1. 125 g másla
 2. 100 g cukru krupice
 3. 2 žloutky
 4. 350 g hladké mouky
 5. 150 g polohrubé mouky
 6. 1 vanilkový cukr
 7. 1 zarovnaná lžička soli
kvásek
 1. 1/4 l vlažného mléka
 2. 1 kostka droždí (42 g)
 3. 1 lžička cukru krupice
 4. 1 lžíce hladké mouky
ještě budete potřebovat
 1. klasický pekáč bohatě vymazaný olejem nebo rozpuštěným máslem
Instrukce
 1. Droždí a lžičku cukru rozetřete v malé misce na kaši. Přidejte vlažné mléko, lžíci mouky, promíchejte a nechte 10 minut stát na teplém místě. Kvásek by měl vzejít a pokrýt se hustou pěnou. (Pokud by tento proces nezačal, tak to musíte zkusit s novým droždím.)
 2. Mouku prosejte do mísy, smíchejte se solí. Vedle utřete máslo s cukrem a žloutky. Vařečkou vše smíchejte na těsto, uprostřed udělejte důlek a vlijte kvásek.
 3. Mísu uchopte jednou rukou do náruče a dál vařečkou propracovávejte, až se těsto zjemní, bude sametově hladké a na povrchu se začnou tvořit bubliny, trvá to cca 10 minut. Pohyb vařečkou připomíná svislé kružnice. Námahu si můžete usnadnit v robotu s hnětacími hlavicemi.
 4. Hotové těsto posypte hladkou moukou, zakryjte potravinářskou fólií a nechte vykynout na teplém místě nebo v troubě vyhřáté na 35°C a to nejméně hodinu. Čím déle tím lépe. Po hodině těsto asi minutu znovu propracujte, čímž zlepšíte činnost kvasinek.
 5. Vykynuté těsto vyklopte na vál posypaný hladkou moukou. Rukama znovu prohněťte a rukama roztáhněte do tvaru obdélníku na plát vysoký necelý centimetr. Rozkrájejte na cca 24 čtverců 6x6 cm. Do středu každého kousku dejte vrchovatou lžičku náplně. Spojte a zakulaťte, vyrovnejte je spojem dolů na vymazaný plech ( asi 3 lžíce oleje). Vyberte vhodnou velikost pekáče, aby se do něj buchty tak akorát na těsno vešly.
 6. Troubu předehřejte na 180°C. Zatímco se trouba rozehřívá můžou buchty ještě kynout.
 7. Pekáč vložte do trouby a pečte do zlatohněda. Podle typu trouby to trvá kolem 30 minut. Buchty nabudou a vyplní se mezery mezi nimi.
 8. Vyndejte z trouby. Pokud jsou buchty správně pečené, tak se při zatřesení s pekáčem oddělují od sebe. Nechte lehce zchladnout a vyklopte na prkýnko. Před servírováním buchty pocukrujte.
Poznámky
 1. Stačí dobrý recept, pár rad a slušná porce času!!!
 2. Níže najdete také video se stručným návodem jak si "zadělat" na úspěch.
Kitchen Table http://www.food-4jazz.cz/

DSC_0497 DSC_0494 DSC_0493 DSC_0492 DSC_0491 DSC_0490

Kynuté buchty podle babičky

Kynuté buchty podle babičky

Comments

Be the first to comment.

Leave a Comment

You can use these HTML tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>